Domáce Politika Top

AKTUÁLNE Nicholsonovej došli nervy. Zo SaS chce odísť kvôli kolegovi

Na snímke Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Zdroj: SITA / Martin Medňanský

BRATISLAVA – (Redakcia, TASR) Zvolená europoslankyňa za stranu SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová podala žiadosť o pozastavenie členstva v strane. Republiková rada strany zatiaľ jej žiadosť neschválila. TASR to potvrdila Ďuriš Nicholsonová. Dôvody na pozastavenie svojho členstva nechcela špecifikovať.

 

“Považujem to za interný problém, ktorý zatiaľ nechcem rozmazávať,” odpovedala na otázku, prečo požiadala o pozastavenie členstva v SaS. Lucia Ďuriš Nicholsonová sa však podvečer vyjadrila k situácií obsiahlejšie na sociálnej sieti. “Požiadala som o pozastavenie členstva v SaS. Dočasne. Diskrétne. Niekto sa postaral, aby to skončilo v médiách. Teraz ma niektorí haníte, iní chválite. Niektorí súdia bez toho, aby poznali dôvody. Ja tie dôvody poznám, sú o hodnotách a princípoch a o spravodlivosti a férovosti, čo sú pre mňa najväčšie méty v živote. Tie dôvody pozná aj SaS,” napísala.

Podľa informácií Glob.sk sú za jej rozhodnutím dlhodobé nezhody s podpredsedom SaS a exministrom obrany Ľubomírom Galkom. Ten má mať údajne konflikt s viacerými spolustraníkmi.

Zľava: Podpredsedníèka NR SR za stranu SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, podpredseda SaS a tímlíder strany pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť Ľubomír Galko a predsedníèka poslaneckého klubu SaS a tímlíderka strany pre osobné slobody Natália Blahová. Zdroj: SITA/Martin Medòanský

“O pozastavení členstva v strane rozhoduje Republiková rada SaS,” povedal pre TASR hovorca strany Róbert Buček s tým, že to SaS považuje za internú záležitosť, ktorú rovnako ako Ďuriš Nicholsonová nebudú v tejto fáze komentovať.

Podľa portálu pluska.sk bol dôvodom fakt, že Ďuriš Nicholsonová neobhájila svoje členstvo v republikovej rade. Podľa portálu tiež údajne chce počas prerušenia zvážiť svoje pôsobenie v SaS a svoj volebný potenciál v budúcich voľbách.