Domáce Kauzy Top

AKTUÁLNE NAKA obvinila Dobroslava Trnku v súvislosti s Gorilou

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – NAKA  pokračuje vo veľkom štýle. Najnovšie prišiel na rad bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka, ktorého polícia obvinila zo zneužívania právomocí verejného činiteľa. 

 

“Obvinený sa skutku dopustil v období rokov 2007 až 2014, keď ako verejný činiteľ nesplnil povinnosť vyplývajúcu mu z Trestného poriadku a po prevzatí zvukovej nahrávky zo spravodajskej operácie SIS pod krycím názvom Gorila, z ktorej vyplývalo podozrenie zo spáchania viacerých trestných činov od osoby M.K., túto ukrýval a neodovzdal orgánom činným v trestnom konaní, pričom tak konal v úmysle zadovážiť sebe a M.K. majetkový prospech a zároveň v úmysle zadovážiť neoprávnenú výhodu osobám, ktorých rozhovory obsahujúce skutočnosti nasvedčujúce spáchanie trestného činu sú zachytené na predmetnej zvukovej nahrávke,” píše polícia na svojom profile na FB.

Trnka mal disponovať nahrávkou Gorily a spoločne s Marianom Kočnerom s ňou “oboznamovali” rôznych ľudí. Trnka mal kúsok z nej púšťať napríklad generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Zároveň mal spolu s ďalšími dvoma ľuďmi touto nahrávkou vydierať Jaroslava Haščáka z Penty.

Pokúsili sme sa získať aj stanovisko samotného obvineného Trnku. Mobil však nezdvíha a na SMS zatiaľ nereaguje. Jeho prípadnú reakciu vám prinesieme.