Bratislava Domáce Politika Regióny Top

AKTUÁLNE Mrva má problém. Chválil sa cudzím perím

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Komunálna kampaň si pýta svoju daň. Kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva má plné ruky práce. Dnes musí prelepiť niekoľko billboardov. Na vizuáloch sa totiž objavili podobizne tých, ktorí ho v kandidatúre vlastne až tak nepodporujú.

Podľa našich informácií kandidát na primátora Bratislavy Ján Mrva vo svojej predvolebnej kampani využil vizuály s podobizňami poslankyne SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej a súčasného predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu. V kuloároch sa však hovorí, že ani jeden z nich Mrvovu kandidatúru nepodporuje.

Súčasný starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory Ján Mrva vysvetľuje celú situáciu. ,,Ján Mrva spojil širokú koalíciu strán – SaS, OĽANO, Sme Rodina, Nova, KDH, OKS, Zmena Zdola. Pripravených bolo viacero vizuálov osobností koalície stojacej za Jánom Mrvom. V hektickom predvolebnom čase nastal medzi tímami komunikačný šum, čo spôsobilo omyl vo vizuáloch. Konečným rozhodnutím bolo, že podporu budú komunikovať lídri strán s trvalým pobytom v Bratislave. Na billboardoch sa objaví Richard Sulík, Boris Kollár, či Veronika Remišová,” uvádza sa v stanovisku, ktoré poskytol pre Glob.sk

Juraj Droba o tom nechcel veľmi hovoriť. ,,Došlo k nedorozumeniu a billboardy sa budú prelepovať,” uviedol pre Glob.sk bratislavský župan.

Poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa k informácii zatiaľ nevyjadrila.

 

Billboard kandidáta na primátora Bratislavy Jána Mrvu bude čoskoro iný. Zdroj: redakcia

 

Ján Mrva je starostom Vajnor od roku 2006, kedy kandidoval za SDKÚ-DS. V roku 2014 už kandidoval na starostu ako nezávislý a získal vyše 70 percent hlasov voličov. Starostom je tretie volebné obdobie.

V roku 2012 neúspešne kandidoval vo voľbách do Národnej rady zo 41. miesta na kandidátke SDKÚ-DS. Rovnako neuspel ako kandidát strany Sieť vo voľbách do NR SR v roku 2016 napriek tomu, že kandidoval z 31. pozície.

Svoje ambície sa tak pokúsil pretaviť v boji o stoličku župana bratislavského kraja. V roku 2017 skončil na 4.mieste za Ftáčnikom, Kusým a víťazom Jurajom Drobom. Ako nezávislý kandidát získal takmer 29 000 hlasov.

Po neúspechu vo VÚC voľbách je teraz jedným z kandidátov na post primátora. Začiatkom júna pred novinármi povedal, že nie je členom žiadnej politickej strany ani hnutia a je nezávislý kandidát. V zápätí ho ale podporili OĽaNO, SaS a Sme rodina. Dodal tiež na stretnutí, že je otvorený podpore ďalších pravicových strán. Po “primárkach”, ktoré rozhodovali medzi ním a kandidátkou KDH Caroline Líškovou, získal aj podporu KDH.

Známy je tiež ako iniciátor petície Bratislava bez hazardu a svojimi kontroverznými názormi na manželstvá partnerov rovnakého pohlavia. Mrva sa pustil aj do iniciatívy za Slušné Slovensko, cítil sa z ich strany “podvedený” a prekáža mu, že sa iniciatíva chová “politicky”.

Komunálne voľby budú tento rok 10.novembra.

Galéria
Podľa Drobu prišlo k nedorozumeniu. Zdroj: TASR / Marko Erd
Nicholsonová je na kandidátke strany SaS. Zdroj: TASR / Martin Baumann
Ján Mrva kandiduje na post primátora Bratislavy. Zdroj: TASR / Martin Baumann
Súčasný billboard kandidáta na primátora Bratislavy Jána Mrvu. Zdroj: redakcia
navigate_before
navigate_next