Domáce Kauzy Top

AKTUÁLNE Kočnera obvinili za podozrivé prevody bytov v známom komplexe

Marian Kočner je obvinený z ďalšieho daňového trestného činu. Zdroj: TASR

BRATISLAVA – Na Mariana Kočnera sa to valí zo všetkých strán. Podnikateľovi pribudlo na krku ďalšie obvinenie. Nie však v súvislosti s násilnou trestnou činnosťou, ale s ekonomickou. Kočnera obvinil vyšetrovateľ zo zločinu krátenia dane a poistného formou spoluúčasti. Prípad sa týka známeho bytového komplexu Five Stars Residence. O obvinení informovala ako prvá televízia Markíza.

Polícia začala v prípade podozrivých prevodov bytov ešte v apríli tohto roka. Trestné oznámenie v tejto veci dal poslanec SaS Jozef Rajtár. Kauza siaha ešte do roku 2011, kedy mal Kočner previesť z jednej svojej firmy na druhú 17 bytov iba za jedno euro. Podnikateľ mal týmto spôsobom krátiť dane a obrať štát o stovky tisíc eur. Markíze potvrdila Krajská prokuratúra v Bratislave, že Kočner bol v prípade obvinený spolu s ďalšími troma osobami. Medzi nimi má byť aj Jana Šlachtová – známa napríklad z kauzy Glance House. Polícia prípad nateraz nekomentuje.

Marian Kočner je momentálne vo vyšetrovacej väzbe kvôli obvineniu z falšovania zmeniek televízie Markíza. Ide už o jeho štvrté vznesené obvinenie.