Domáce Politika Top

AKTUÁLNE Kočner vypovedal na polícii. Dôvodom má byť ďalší prípad falšovania

Zdroj: TASR / Dušan Hein

BRATISLAVA – Marian Kočner dnes na Prezídiu Policajného zboru v Bratislave vypovedal vo veci falšovania ďalších cenných papierov. Ako informuje Denník N, v tomto prípade by však nemalo ísť o zmenkový spor s TV Markíza.

 

Kočner mal byť v ranných hodinách prevezený z Leopoldova, kde sedí vo väzbe kvôli kauze zmenky. V nej je obžalovaný spoločne s Pavlom Ruskom z falšovania cenných papierov a marenia spravodlivosti. Prípad sa týka zmeniek voči TV Markíza, kvôli ktorým žiada Kočner vyplatenie 69 miliónov eur od Ruska, a v druhom rade od televízie.

Dnešný výsluch mal však súvisieť s inou kauzou. Kočner mal vypovedať v prípade zmenky v hodnote viac ako milión eur, na ktorú mal vystaviť falošnú kvitanciu, teda potvrdenie, že zmenka je už uhradená, hoci dlh nikto neuhradil. Ísť má podľa denníka o niekoľko rokov starý spor medzi Karolom Kállayom, Pavlom Jánošíkom a A. Gyurikom.

Iba ako svedok

Podľa právneho zástupcu Mariana Kočnera Mareka Paru “išlo o dlhodobo plánovaný výsluch svedka v trestnej veci hospodárskej kriminality, ktorá s Marianom Kočnerom nemá priamy súvis.” Ako ďalej uviedol pre Glob.sk, ďalšie výpovede Kočnera momentálne v žiadnej inej veci plánované nie sú.