Domáce Kauzy

AKTUÁLNE Glváč má ďalší problém. Firma spájaná s ním podľa kontroly tunelovala Bratislavský samosprávny kraj

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Spoločnosť Regionálne cesty Bratislava (RCB), v ktorej má podiel „eseročka“ RCBT, za ktorou podľa zverejnených informácií stoja ľudia s kontaktmi na funkcionára Smeru-SD Martina Glváča, si podľa kontroly Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) inkasovala peniaze za služby, ktoré v skutočnosti pre BSK neurobila. Išlo napríklad o údajné natieranie čiar na cestách. Informuje o to spravodajský web Aktuality.sk.

 

V kontrolnej správe sa uvádza, že viaceré vykony rovnakého druhu boli v jednom roku opakovane fakturované na tych istych komunikáciách zo strany RCB a preplatené BSK. Išlo navyše napríklad o cesty vedúce cez lesy Malých Karpát. Niektoré cesty III. triedy nespĺňali ani normu šírky pre uvedeny náter stredovych deliacich čiar, napríklad v úsekoch nad obcou Doľany po horáreň Zabité, nad obcou Sološnica v smere na obec Doľany, ako aj na ceste v úseku nad obcou Borinka v smere na Košarisko.

Kto podpísal úhrady za nevykonané práce v BSK, v kontrolnej správe nespomenuli. Podľa kontroly tým však zodpovedná osoba porušila zákon. „Povinná osoba umožnila svojim konaním dodávateľovi získať bezdôvodné obohatenie. Porušila zákon o rozpočtovych pravidlách verejnej správy a porušila finančnú disciplínu,“ uviedli v správe kontroly.