Bratislava Domáce Regióny Spoločnosť Top

VIDEO Bratislavská Stará tržnica horí. Hasiči evakuujú budovu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Hasiči momentálne zasahujú v centre Bratislavy pre požiar v Starej tržnici. Pre TASR to potvrdilo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave s tým, že momentálne sa realizuje prieskum a evakuácia budovy a zhodnotiť rozsah požiaru je zatiaľ ťažké.

 

Pred budovou sa nachádza množstvo ľudí, ktorých hasiči evakuovali. Podľa slov Prezídia HaZZ vypukol požiar v suteréne budovy. “Na mieste udalosti zasahujú tri desiatky hasičov zo všetkých bratislavských hasičských staníc. Požiar sa podarilo lokalizovať a hasiči odvetrávajú silno zadymené priestory. Podľa predbežných informácií sa pri požiari nezranila žiadna osoba,” napísali hasiči na sociálnej sieti.

Gábor Bindics z občianskeho združenia Aliancia Stará Tržnica, ktoré budovu prevádzkuje, pre TASR priblížil, že požiar vznikol v uzavretom suterénovom priestore v kuchyni. “Nemáme zatiaľ žiadne informácie, z čoho vznikol požiar a aký veľký bol. Dym je v celom suteréne a čakáme, čo sa udialo, z čoho vypukol požiar,” povedal s tým, že požiar je už uhasený. Zároveň potvrdil, že pre zadymenie priestoru museli Starú tržnicu a prevádzky v nej evakuovať.

Podľa Juraja Redeka zo spoločnosti Taktiq hasiči uzavreli po nahlásení požiaru celú ulicu a evakuovali budovu, avšak zhruba po hodine sa návštevníci tržnice vrátili do priestorov budovy. “Hasiči už požiar uhasili, podujatie, ktoré tu prebieha, pokračuje, všetko beží v poriadku,” povedal pre Glob.sk. Veliteľ hasičského zásahu Lukáš Višváder potvrdil informácie, že k požiaru došlo v suteréne, v priestoroch kuchyne. “Došlo k silnému zadymeniu. Realizujeme ventiláciu priestorov,” spresnil s tým, že evakuovať museli z budovy okolo 70 až 80 ľudí. Podľa Veronike Slamkovej z bratislavskej krajskej polície mal vyskratovať spotrebič.

Správu aktualizujeme