Domáce Kauzy Spoločnosť Top

AKTUÁLNE Bašternák už vie, kde strávi najbližších 5 rokov. Dnes ho previezli z Bratislavy

Ladislav Bašternák na súde priznal vinu a oľutoval svoj čin. Zdroj: TASR/Martin Bauman

BRATISLAVA – Odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák už vie, kde strávi najbližších 5 rokov. Vo väznici v Bratislave bol 12 dní, dnes ho premiestnili do Dubnice nad Váhom. Päťročný trest si odpyká za trestný čin krátenia dane a poistného. 

 

Bašternák sa v Bratislave prihlásil sám. Spravil tak už deň po vynesení rozsudku. V hlavnom meste strávil pomerne dlhý čas, v nasledujúcich dňoch absolvoval rôzne zdravotné prehliadky vrátane psychiatrických vyšetrení.

Podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorého v kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil ešte vo štvrtok 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu (KS) v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody, dnes premiestnili. Z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody a Ústavu na výkon väzby v Bratislave ho dnes presunuli do väzenia v Dubnici nad Váhom. Informovala o tom TASR.

Riskovať nechcel

Bašternák si trest odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Príkaz na dodanie odsúdeného do výkonu trestu odňatia slobody bol zo súdu na Obvodné oddelenie Policajného zboru Staré mesto doručený v piatok 15. marca. Súd vydal príkaz už vo štvrtok.

Už odsúdený podnikateľ si vo štvrtok verdikt KS v Bratislave nevypočul, keďže sa na verejné zasadnutie nedostavil. Zastupoval ho v neprítomnosti jeho obhajca, ktorý uviedol, že jeho klient nie je v zahraničí. Povedal, že je na Slovensku v Bratislave a je vyrozumený s tým, že mu neostáva nič iné, ako nastúpiť do väzenia. Pokiaľ by sa Bašternák súdu zúčastnil osobne, do väzenia by ho odviedli priamo z pojednávacej miestnosti.

Bašternák však neprišiel len o slobodu, ale aj o majetok, ktorý prepadol štátu.