Domáce Politika Top

Ako zahlasuje SNS? O odvolávaní Richtera bude ešte rokovať klub

BRATISLAVA – O postoji k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny bude rokovať poslanecký klub SNS. Ako povedal dnes novinárom predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák, na ňom sa rozhodne, ako budú národniari postupovať.

„Uvidíme, aké budú názory poslancov,“ povedal s tým, že SNS cíti zodpovednosť za koalíciu a fungovanie štátu. Zároveň pripustil, že varianty postupu poslancov SNS sú rôzne. V NR SR sa hovorí, že poslanci za SNS pri hlasovaní o Richterovi odídu zo sály.

Paška by chcel pokračovanie koalície

Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška zdôraznil, že národniari budú o svojom postoji informovať najskôr partnerov a až potom médiá. „Nebudem hovoriť, čo je v hre. Budeme to komunikovať až v potrebnom čase,“ uviedol.  Paška by uvítal, keby koalícia pretrvala a problém sa vyriešil.

„To donesie stabilitu do vnútorných vzťahov,“ dodal s tým, že SNS očakáva, že premiér bude uplatňovať rovnaký meter na všetkých. Mimoriadna schôdza parlamentu o vyslovení nedôvery ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi sa začne vo štvrtok 7. septembra o 15:00.

Foto: SITA / Marko Erd