Politika Zahraničné

Ak bude nový test na COVID-19 negatívny, Bolsonaro sa vráti do práce

Zdroj: TASR / AP

RIO DE JANEIRO – Brazílsky prezident Jair Bolsonaro, ktorý bol minulý utorok pozitívne testovaný na nový koronavírus, v pondelok vyhlásil, že sa cíti “veľmi dobre”, a ak budú výsledky jeho utorňajšieho testu negatívne, začne opäť pracovať. Informovala o tom agentúra Reuters.

 

“Mám sa veľmi dobre,” povedal Bolsonaro. “Na zajtra je naplánovaný – neviem, či je to potvrdené – nový test. Ak všetko bude dobré, vrátime sa do práce. V opačnom prípade ešte pár dní počkáme,” dodal s tým, že v izolácii zostane až kým sa vírusu nezbaví. Bolsonaro (65) pre spravodajskú stanicu CNN Brasil uviedol, že nepociťoval dýchavičnosť ani stratu chuti, čo sú niektoré z príznakov ochorenia COVID-19.

Minulú stredu – len deň po tom, čo sa uňho potvrdila nákaza koronavírusom – prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámil, že má len mierne symptómy ochorenia, ako napríklad horúčku. Svoj dobrý stav pripísal užívaniu antimalarického preparátu hydroxychlorochín – zatiaľ netestovanému na liečbu COVID-19.

Brazília je po Spojených štátoch druhou najviac zasiahnutou krajinou novým koronavírusom. V utorok tamojšie ministerstvo zdravotníctva oznámilo 20.286 nových prípadov infikovaných. Ich celkový počet tak stúpol na takmer 1,9 milióna. Na respiračné ochorenie COVID-19 spôsobené novým koronavírusom v krajine zomrelo už viac ako 72.000 ľudí.