Domáce Politika

Slobodník má v úmysle odísť z polície. Má to však háčik

Šéf Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník ešte oficiálne nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Zdroj: archív

BRATISLAVA – Šéf Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernard Slobodník ešte oficiálne nepodal žiadosť o uvoľnenie z funkcie. Pre agentúru SITA to uviedlo Prezídium Policajného zboru. Slobodník, ktorý je na čele Národnej jednotky finančnej polície od roku 2014, o zámere odstúpiť z funkcie hovoril v rozhovore pre Denník N. Povedal tiež, že má v úmysle úplne odísť z polície.

 

Odchod Slobodníka z funkcie nedávno žiadala aj opozičná strana SaS. Medzi dôvody liberálov bolo, že Slobodník má údajne blízko k albánskemu klanu Kukuliovcov, ktorý pôsobí na Slovensku. Podľa SaS tiež pred rokom 1989 pôsobil ako starší referent ŠtB a stýka sa s Petrom P., ktorý je súdený za daňové podvody. Policajný prezident Milan Lučanský vtedy reagoval, že podozrenie z prepojenia Slobodníka na albánsku mafiu už pred rokmi preveroval Úrad inšpekčnej služby na základe anonymu. „Prepojenie sa nepotvrdilo, čo už bolo v minulosti medializované niekoľkokrát,” zdôraznil.